قدرت شفابخش موسیقی

موسیقی در همه جا وجود دارد. همه ما از ایستگاه های رادیویی از پیش تعیین شده ماشین استفاده می کنیم، موسیقی به هر فروشگاه و رستورانی راه پیدا کرده است و اکثر افراد نوعی از پخش کننده های موسیقی چند رسانه ای(mp3 ) را در اختیار دارند.

ما توسط موسیقی احاطه شده ایم و به راحتی می توانیم در مورد سلیقه موسیقیایی خود و دلیل آن توضیح دهیم. با این حال، آن چه اکثر مردم نمی دانند این است که موسیقی دارای مزایای سلامت واقعی زیادی شامل تسکین فشار روانی (استرس)، حفاظت از پردازش صدا، تسکین درد و بهبود حافظه است.

با گوش کردن به موسیقی استرس خود را کاهش دهید.

پس از یک روز بد، بسیاری از مردم به آهنگ یا آلبوم مورد علاقه خود گوش می دهند. در مواجهه با استرس شدید (مانند موعد کاری) بسیاری از مردم دریافتند که گوش دادن به موسیقی به آنها کمک می کند تا از کسب و کارشان مراقبت کنند. بدیهی است، احساسات کاهش استرس آن ها هنگام گوش دادن به موسیقی بی اساس نیستند.

در واقع، مطالعه ای نشان می دهد که گوش دادن به موسیقی به طور روزانه باعث کاهش تنش و فشار روانی می شود.

علاوه بر این، نه تنها گوش دادن به موسیقی به شما کمک می کند در وضعیت پر تنش با خونسردی بیشتری واکنش نشان دهید، بلکه افرادی که روزانه به طور مرتب به موسیقی گوش می دهند، استرس کلی کمتر و شادی عمومی بیشتری دارند.

از گوش های خود محافظت کنید.

مانند تمام توانایی های طبیعی، باید از شنوایی به درستی و اغلب به منظور اطمینان از عملکرد بهینه مداوم استفاده شود. افرادی که به طور منظم به موسیقی گوش می دهند یا یک آلت موسیقی را می نوازند، نشان داده اند که توانایی های پردازش صحیح صدا را در طول عمر خود حفظ می کنند.

به طور خلاصه، اگر می خواهید از شنوایی خود در تمام طول عمر محافظت کنید، باید بیشتر به موسیقی گوش دهید و بیشتر نوازندگی کنید (البته اگر صدای خوبی دارید!).

با گوش کردن به موسیقی ناراحتی را از خود دور کنید.

موسیقی درمانی در همه زمینه ها از انکولوژی اطفال گرفته تا کمک به مسئولین مهد کودک ها برای آرام نگه داشتن کودکان در زمان استراحت، فوق العاده کارایی دارد. صحبت در مورد مزایای موسیقی درمانی حرف اشتباهی نیست، زیرا علم اعصاب آن را ثابت کرده است.

در حقیقت، مطالعات نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی باعث تحریک بخش هایی از مغز می شود که در هنگام دریافت پاداش یا لذت بردن از آن، روشن می شوند. گذشته از آن، گوش دادن به موسیقی یک اثر قابل اثبات در تسکین درد دارد.

 

حافظه خود را به وسیله موسیقی تقویت کنید.

آیا تا به حال متوجه شده اید که حتی اگر به سختی می توانید به یاد بیاورید که شب گذشته کلیدهای خود را کجا گذاشته اید، برای یادآوری اشعار و ریتم آهنگ، دارای مهارت های قابل توجهی هستید؟ این نتیجه قدرت موسیقی به عنوان تقویت کننده حافظه است.

تعدادی از مطالعات بسیار محرمانه ارتباط بین درس های موسیقی کودکان و نمرات آزمون حافظه و همچنین توانایی های کلامی را تایید کرده اند.

اگرچه ممکن است در مورد شما برای یادگیری یک ابزار موسیقی کمی دیر شده باشد، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید از قدرتهای موسیقی در تقویت حافظه استفاده نکنید. سعی کنید مسائل مهم را در غالب یک لحن به حافظه خود بسپارید سپس در مورد آنچه که می توانید به یاد بیاورید، شوکه خواهید شد.

موسیقی دارای اثرات واقعی زیادی بر سلامت از کاهش استرس و تسکین ناراحتی گرفته تا تقویت حافظه و محافظت از توانایی های پردازش صدا است. تاثیری که موسیقی روی شما دارد حیرت آور است. دفعه بعد که داخل ماشین هستید، از تماس های تلفنی خود صرف نظر کنید و کمی موسیقی گوش دهید! این کار مطمئنا برای سلامتی شما سودمند خواهد بود.

هنگامی که استرس دارید، چه آلبومی گوش می دهید؟ در بخش نظرات به ما بگویید موسیقی چگونه بر سلامت شما تاثیر مثبت می گذارد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید